1.Като произход и функции Семейните Съвети стоят най-близко до живота и проблемите на семейството и отделната личност. Този факт им дава големи възможности да решават спорове от най-различен характер под формата на посредничество за доброволни споразумения между спорещите страни.
2.За да могат да изпълняват тази функция Семейните съвети получават писмени пълномощия от Националния Семеен Съвет и други организации като Омбудсман и други държавни и обществени органи, с които Върховният Семеен Комисар има споразумение.
3Доброволните споразумения имат тристранен характер и се подписват от спорещите страни и Главният Семеен Комисар, при когото се решава спорът.
4.Всяко споразумение се заверява от кмета на съответното селище или община, за да има силата на нотариално заверен документ.
5.Помирителната дейност на Семейните съвети е безплатна.
6.Главният Семеен Комисар може да възбуди следствие чрез прокуратурата, ако за това е упълномощен от пострадалата страна-ищецът.
7.Споровете се решават след обстойно разглеждане в Семейния Съвет. Окончателното становище на Семейния Съвет се протоколира. На основание на решението на Семейния Съвет се съставя споразумителен протокол между спорещите страни.
8.Всички документи по решаването на спора имат характер на доказателства пред съда.
АВТОРИ:
1.инж. Тодор Целов – вече починал
2.инж. Георги Кръстев – вече починал
3. Светлозар Рулински – вече починал
4.инж. Бойко Михайлов
qFIVmbtATxkE
LzWoVXvtNRbywiC
CnlbNQtpB
dNkxqaoAlij
eIEhSXoTzW
sTldVDoOIq
uawohbTzKlvi
eJlAgOVmwKDsZYQy
qVnwPgbrDMRXjTm
RhWXvBVKMxtQqIwc